четвер, 20 лютого 2020 р.

Українська література: подкасти

Сайт Освіта.ua разом із Артуром Пройдаковим, який є вчителем з української мови і літератури та одним із найкращих знавців української літератури, започатковують подкаст із підготовки до ЗНО.
У коротких випусках подкасту, що будуть розміщуватись щотижня, Артур Пройдаков розповідатиме про особливості творів, які включені до програми ЗНО з української літератури, а також акцентуватиме увагу на особливостях тестових завдань з літератури.
Експерт з підготовки до ЗНО поділиться лайфхаками, що допоможуть отримати додаткові бали під час складання тесту, та розповість «секрети» тестових завдань з української літератури.
Кожен подкаст буде присвячений окремому автору, твори якого виносяться на ЗНО, ознайомлюватиме з особливостями та коротким змістом творів, а також розповідатиме про головні аспекти творів, що необхідно знати учаснику для успішного складання тесту.
Подкасти допоможуть майбутнім учасникам тестування зручно та будь-де готуватись до ЗНО з української літератури.
Перші три випуски подкасту, що присвячені темі «Фольклор», а також творам «Повість минулих літ» та «Слово про похід Ігорів» уже доступні на сайті.

субота, 15 лютого 2020 р.

Факти про мову

Всі знають що українська мова за своєю милозвучністю одна з кращих. Проте далеко не всі знають що найбільш схожою до української є білоруська, а не російська.
1. «Україна», як назва півдня Русі — вперше зустрічається в «Іпатіївському літописі» понад вісімсот років тому, а термін «українська мова» зазнав широкого вжитку лише у 19 ст.

2. Українська мова колись називалась простою, козацькою, малоросійською та малоруською, а також русинською або руською і навіть кубанською мовою.
3. Поняття «українська мова» на Закарпатті використовують лише з двадцятих — тридцятих років 20-го століття.
4. Українська літературна мова виникла наприкінці 18-го ст. після виходу поеми Енеїда в 1798 році і відповідно її основоположником став Іван Котляревський.