МАН


ЗМІСТ
ВСТУП....................................................................
РОЗДІЛ 1
Роль фразеологізмів у романі Панаса Мирного "Хіба ревуть воли, як ясла повні?"............................................
1.1 Види і ознаки фразеологізмів у романі.
           2.1. Сцени наведеними реченнями з ідіомами й окремими усталеними виразами - порівняннями...................................
3.1. Фразеологізми як засіб характеристики персонажів.......................................
РОЗДІЛ 2
Суміжне вживання синонімічних фразеологізмів.....................................................
РОЗДІЛ 3
Видозміни усталених сполук та діалектні фразеологізми.....................................................
ВИСНОВКИ............................................................
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ.......................
ДОДАТКИ..............................................................






ВСТУП
Фразеологізми - іскролитні скарби мовної образності - передають найтонші відтінки душевних порухів, обарвлюють висловлення в національний колорит.
Недаремно М. Рильський  вважав, що у фразеології - "дух язика".
Фразеологія - дисципліна молода: їй близько семидесяти років. Незважаючи на політичні досягнення у науковому обгрунтуванні фразеології до цього часу серед мовознавців немає спільної думки щодо основних її проблем. Існують окремі напрямки і навіть школи, які по-різному трактують природу фразеологічних одиниць, класифікацію, предмет і обсяг фразеології.
У лінгвістиці відомі понад двадцять визначень фразеологічної одиниці, але жодне з них не знайшло загального визнання.
Вивчаючи роман Панаса Мирного "Хіба ревуть воли, як ясла повні?" звернули увагу, що цей твір найбільш серед інших проілюстрований фразеологізмами отим, як писав автор "найбільшим, найдорожчим добром кожного народу".
Предметом даного дослідження є роман Панаса Мирного "Хіба ревуть воли, як ясла повні?".
Суб'єкт дослідження - безсмертний геній рідного народу - творець усної народної творчості.
Мета роботи: здійснити комплексний аналіз фразеологізмів, встановити особливості їх функціонування в романі Панаса Мирного "Хіба ревуть воли, як ясла повні?".
Методи дослідження:
1.Теоретичні: опрацювання наукової літератури з теми дослідження.
2.Практичні: знаходження й опрацювання фразеологізмів у романі, визначення їх стилістичної ролі, аналіз та класифікація.
Актуальність дослідження полягає в тому, що фразеологізми - це засіб естетичного виховання, мудрість і спостережливість українського народу, його життєвий досвід.
Наукова новизна даного дослідження полягає в систематизації дослідженого матеріалу, у створенні узагальненої класифікації фразеологізмів у романі.
Завдання науково-дослідницької роботи: вивчити фразеологізми роману Панаса Мирного  "Хіба ревуть воли, як ясла повні?", систематизувати їх за видами, виділити тематичні групи, проаналізувати активність фразеологічних одиниць в романі.
Практичне значення дослідження - можливість використання зібраного матеріалу на уроках української літератури, в позакласній роботіне лише для поглибленого вивчення мови, а й використання фразеологізмів з роману, як засобу виховання і впливу на учнів.
Зв'язок даної роботи зі шкільною програмою:
Українська література 10 клас. Тема 12-16


































Немає коментарів:

Дописати коментар